29 grudnia 2015

Tacierzyństwo po ciemnej stronie mocy

Darth Vader and son
Gwiezdne Wojny komiksKomiks Gwiezdne Wojny

Pewnego dnia Jeffrey Brown, autor grafik i komiksów został poproszony o stworzenie Doodle z okazji Dnia Ojca. Myślał, myślał i zdecydował się na kilka historyjek przedstawiających Lorda Vadera usiłującego poradzić sobie z rezolutnym 4-letnim Luke’iem. Google ostatecznie wybrał grafiki innego rysownika, lecz pomysł pozostał. Tak narodziły się książeczki rysunkowe: najpierw „Darth Vader i syn”, potem  „Darth Vader i córeczka” a teraz „Goodnight Darth Vader” .  To zbiór luźnych, jednoobrazkowych zabawnych historyjek przedstawiających bolączki, znane na pewno wszystkim rodzicom.
Gwiezdne Wojny komiksMy trafiliśmy na nie kiedyś na lotnisku w wersji anglojęzycznej – oczywiście mój mąż jako wierny fan sagi i jednocześnie świeżo upieczony tata musiał ją mieć natychmiast. Ostatnio, pewnie ze względu na kinową premierę VII części, książki pojawiły się w polskich księgarniach. Wszyscy wierni fani Star Wars na pewno będą zachwyceni. Zresztą, oceńcie sami. 

Gwiezdne wojny komiks


PS. Na blogu nie pojawi się recenzja najnowszej części Gwiezdnych Wojen. Szczerze mówiąc uważam, że nieważne czy film będzie dobry czy zły  - i tak każdy powinien go zobaczyć. W naszej kulturze jest tyle odniesień do sagi, że warto znać ten film, aby po prostu zrozumieć współczesny świat.
Gwiezdne wojny komiks

PS2. Czy wiecie, że najnowsza część Gwiezdnych Wojen w 12 dni zarobiła 1 miliard $? MILIARD. Robi wrażenie, prawda? A nie było jeszcze premiery w Chinach... 

Gwiezdne Wojny komiks


Udostępnij:

0 komentarze:

Prześlij komentarz