O blogu


Podobno każdy z nas jest w jakiejś dziedzinie mistrzem świata. Gdyby się nad tym zastanowić, to ja jestem mistrzem świata w znajdywaniu czasu na chwilę z książką. Umiem czytać wszędzie o najdziwniejszych porach, czasami robiąc jednocześnie tysiąc innych rzeczy, czasami w skupieniu i ciszy. Ale jedno jest pewne - na pewno nie czytam wszystkiego. Książek jest tyle, że szkoda czasu, na byle co.

Tak samo jest z filmami - jestem kinomaniaczką, ale również mamą, żoną, pracownikiem korporacji. Dlatego czas jest dla mnie bardzo cenny, chcę go trwonić tylko na wartościowe filmy i książki.

Blog powstał z myślą o osobach podobnych do mnie - jeżeli uwielbiacie filmy, książki, teatr, ale czasem nie wiecie, po co sięgnąć, zapraszam na tę stronę. Będę polecać tu naprawdę dobrą literaturę i filmy - takie, które robią wrażenie i pozostaną w Waszej pamięci, skłonią do przemyśleń. Być może od czasu do czasu pojawi się ostrzeżenie przed jakimś rozczarowaniem, jednak moim głównym zamierzeniem jest prezentacja prawdziwych perełek.

3 komentarze:

 1. Bardzo dobrze ujęte. Szczególnie opinia o marnowaniu czasu na wszech otaczający nas chłam jest mi równie bliska. Może się Pani zgodzi ale ciężko teraz wyłuskać coś nowego, a dobrego.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgadzam się. Czas trzeba zachować tylko na to co rzeczywiście jest tego czasu warte. Fajne miejsce, będę zaglądać. Wszystkiego dobrego 😊

  www.kasinyswiat.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Cutting torches make use of a flame and an oxygen stream to chop large pieces of metal while band saws use specialised hardened blades with a feed to facilitate even cutting. Chop and miter saws have particular abrasive disks devoted to cutting sheet high precision machining metal. Chop saws accomplish this by shifting up and down, whereas miter saws reduce at an angle. Despite how simple bending may seem to the untrained eye, it is a quite advanced process that requires a highly skilled producer. This is due primarily to the incidence of “spring again,” which is the term for when metal inevitably tries to regain its authentic flat structure after bending. To overcome this sheet metal fabrication drawback, operators should overbend the half so that its spring-back angle is the desired angle.

  OdpowiedzUsuń