1 grudnia 2015

Van Gogh Alive


wystawa Warszawa

Korzystając z pobytu w Warszawie, postanowiliśmy wczoraj odwiedzić wystawę Van Gogh Alive. Ponieważ jestem ogromną fanką malarstwa przez duże M, nie mogłam przegapić tego wydarzenia – zwłaszcza, że wiedziałam, że wystawa odniosła wcześniej ogromny sukces w największych stolicach kulturalnych świata: Florencji, Petersburgu, Berlinie, Singapurze i Szanghaju. Nie zawiodłam się.
Zapomnijcie o muzealnych kapciach, chodzeniu na paluszkach, długim kontemplowaniu w ciszy kolejnych pociągnięć pędzla. Tym razem postawiono na nowoczesność – i całe szczęście, bo to najlepszy sposób, aby przybliżyć wielką sztukę szerszej publiczności. Wystawa Van Gogh Alive odbywa się w ogrzewanych namiotach przy Stadionie Narodowym. Zaczynamy od przeczytania kilku arcyciekawych faktów z życia Mistrza – takich z pogranicza sensacji, romansu i powieści psychologicznej, oglądamy Pokój Van Gogha w Arles zaprojektowany na podstawie słynnego obrazu a tuż za rogiem pojawia się danie główne: szereg ogromnych ekranów, na których możemy podziwiać tętniące życiem obrazy Holendra, zapoznając się jednocześnie z jego najsłynniejszymi myślami. A wszystko to przy dźwiękach kojącej muzyki, słuchanej na wygodnych pufach. Było naprawdę wspaniale.
Warszawa wystawy
Obrazy przesuwają się dość szybko – całość trwa około 36. minut, potem pokaz zaczyna się od nowa. Można dołączyć do widzów w dowolnym momencie i zostać tak długo, jak się chce. Nie wiem, jak w dni wolne od pracy – wczoraj ludzi było sporo, ale absolutnie nie przeszkadzali sobie nawzajem – przestrzeni jest bardzo dużo, siedzisko można sobie ustawić w dowolnym miejscu. Teraz czekam na taką wystawę z obrazami Chagalla.

Na koniec kilka informacji praktycznych:

 •  Gorąco polecam wizytę z dziećmi – na pewno będą zachwycone. Jeżeli wybieracie się z najmłodszymi, można spokojnie zabrać wózek – miejsce jest do tego przystosowane.
 • Wystawa znajduje się przy Stadionie Narodowym przy Alei Zielenieckiej w Warszawie. W pobliżu znajduje się stacja metra, kolej SKM i komunikacja miejska.
 • Bilety normalne kosztują 50zł w tygodniu i 60 zł w weekendy i święta. Oczywiście są zniżki dla grup, dzieci i studentów.
 • Wystawa trwa do 14 lutego 2016
 • Oficjalna strona wystawy: http://vangoghalive.pl/wystawa/

Van Gogh Alive recenzje


Udostępnij:

2 komentarze:

 1. Szkoda że w Warszawie.. Ostatnio rzadko tam bywam niestety.. No ale może będzie okazja :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tego co kojarzę wystawa jest aż do lutego, więc jeszcze sporo czasu, może się uda!

   Usuń