15 marca 2016

Miejsce warte odwiedzenia: najpopularniejsze Escape Roomy w Łodzi

Wiecie co to takiego Escape Room? To bardzo modna ostatnio rozrywka. Kilka osób (zazwyczaj od 4 do 6) daje się zamknąć w  pokoju na kilkadziesiąt minut. W tym czasie, aby się wydostać,  muszą rozwiązać szereg zagadek. Pierwszy raz trafiłam do takiego miejsca w Warszawie za namową znajomych. Zabawa była przednia i zapragnęłam więcej. Jeżeli czytacie mojego bloga to wiecie, że jestem łodzianką, z urodzenia i z miłości, więc bardzo się cieszę, że w Łodzi Escape Roomy rozmnożyły się ostatnio jak grzyby po deszczu. Przetestowałam wiele z nich i dziś chciałabym opowiedzieć Wam o Kłódce, gdzie pokoje podobały mi się najbardziej.  

Kłódka to mieszczący się na Piotrkowskiej 76 obecnie najpopularniejszy Escape Room w Łodzi. Wg portalu LockMe, który opisuje tego typu rozrywkę w całej Polsce, mają absolutnie najwięcej opinii, zostawiając w tyle całą resztę. Szczerze mówiąc wcale mnie to nie dziwi. Oceniając  dane miejsce brałam pod uwagę pięć czynników: jakość zagadek, wystrój wnętrza/klimat, położenie, cenę i jakość obsługi.  Kłódka przoduje w każdym z tych punktów. Ale po kolei.
Live Escape Room
Zrzut ekrany ze strony lockme.pl

Live Escape RoomJakość zagadek – szarady nie mogą być ani za proste, aby dały satysfakcję osobom grającym, ani też za trudne, bo jednak dobrze jest cały czas mieć jakiś pomysł na grę a nie miotać się po pokoju bez sensu. Muszę przyznać, że większość łódzkich pokoi prezentuje pod tym względem dość wyrównany poziom. Dla Kłódki ogromny plus za różnorodność – znajdziemy u nich i zagadki logiczne i matematyczne, rysunkowe, słowne, zręcznościowe. Do wyboru do koloru. Pokoje mają dwa stopnie trudności: „Alicja w krainie czarów” to pokój idealny na pierwszy ogień dla początkujących graczy, natomiast „Redrum” dla bardziej zaawansowanych.  Co ważne, będąc w środku, zawsze możecie poprosić o jakąś podpowiedź, dzięki której ruszycie do przodu.

Wystrój wnętrza – to jest coś, w czym Kłódka wyprzedza inne odwiedzane przeze mnie pokoje o kilka długości. Zazwyczaj wchodzimy do prostego wnętrza, z wykładziną, zamkniętym biurkiem, komodą i półką z książkami. Ale nie w Kłódce. Tam, przechodząc przez próg, możemy wręcz przenieść się, w zależności od tego co wybierzemy – do świata baśni lub do świata horroru. Widać, że właściciele poświęcili bardzo dużo czasu na wymyślenie koncepcji i wyremontowanie każdego z miejsc. Chapeau bas.

Escape Room Łódź
Położenie – Piotrkowska 76, w samym centrum Łodzi. Idealne na before party przed wieczorem panieńskim czy kawalerskim, na rozrywkę z rodziną po obiedzie w pobliskiej La Vende czy The Mexican czy nawet na wypad po pracy, jeżeli akurat macie biuro gdzieś w centrum. Czy może być lepsza lokalizacja? Nie.
Cena – ceny łódzkich Escape Room wahają się od 99 do 190 zł. W Kłódce w tej chwili koszt zabawy to 100zł, jednak na fanpage Kłódki na facebooku znajdziecie wiele zniżek, promocji, konkursów, dzięki którym możecie uzyskać aż 20% zniżki lub nawet darmową wejściówkę. Warto polować.
Jakość obsługi – tu kolejne olbrzymie wyróżnienie. Chcecie w jednym z pokoi zrobić komuś niespodziankę? Ukryć striptizera na wieczór panieński albo po prostu grupkę znajomych, w ramach przyjęcia niespodzianki? Z właścicielami Kłódki można dogadać wszystko, nie robią żadnego problemu, sami proponują różne innowacje. W przeciwieństwie do wielu innych miejsc, nie pobierają również dodatkowej opłaty, gdy zdecydujecie się przyjść w więcej niż sugerowana liczba osób. To ogromna przewaga tego miejsca.

Escape Room Łódź

Jakie pokoje serwuje Kłódka?

„Alicja w Krainie Czarów” – miejsce, które pozwoli Wam przenieść się w świat baśni, wypić herbatę z szalonym kapelusznikiem i zagrać w karty z samą Królową. Pokój idealny dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tego typu rozrywką.
"Redrum" – pamiętacie „Lśnienie”? Jeżeli tak jak ja kochacie Stephena Kinga, spodoba Wam się  również dreszczyk grozy, jaki daje ten pokój.  Poziom zagadek trochę trudniejszy niż w Alicji, ale za to jaka satysfakcja po wyjściu! 
Escape Room Łódź

I teraz uwaga! Prawdziwa petarda! Jako jedni  z pierwszych mieliśmy okazję przetestować najnowszy pokój w Kłódce: MATRIX. Tak tak, dobrze słyszeliście. Przy wejściu powita Was Morfeusz, a po zjedzeniu pigułki przeniesiecie się w zupełnie magiczny świat. Moim zdaniem to absolutnie najlepszy ze wszystkich pokoi w Kłódce, ba, być może najlepszy pokój w całym mieście. Poziom zagadek, wystrój – ekipa przeszła samych siebie.  Bardzo, bardzo polecam! Otwarcie już wkrótce.
Na koniec kilka informacji praktycznych. Co zrobić, aby wypad do Escape Roomu był naprawdę udany?

 • Zbierz zgraną paczkę – najlepiej ludzi z którymi się dobrze znasz, dogadujesz, umiecie współpracować. Kooperacja to słowo klucz w tego typu zabawach. Ważne również, aby nie była to ani zbyt duża grupa (pogubicie się, zrobi się chaos) ani zbyt mała (np. dwie osoby w zadanym czasie raczej nie zdołają rozwikłać wszystkich zagadek). Najlepiej korzystać z sugestii właścicieli i przychodzić w tyle osób ile doradzają.
Escape Room Łódź
Zwycięska ekipa po wyjściu z "Alicji". Najmłodszy uczestnik  to Julek, miał wtedy 4 tygodnie. 
 •  Zazwyczaj organizatorzy proszą, aby być 10-15 minut przed wejściem do pokoju. To ważne, ponieważ musicie wcześniej nauczyć się np. jak otwierać kłódki czy sejfy. Pilnujcie więc czasu.
 • Bądźcie trzeźwi J Pewnie wielu z Was wyda się to oczywiste, ale uwierzcie mi, wcale takie nie jest. Nawet jeżeli to ma być wstęp do szampańskiej nocy, poczekajcie ze świętowaniem do wyjścia z pokoju. Tam naprawdę potrzebny jest świeży umysł.
 • Korzystajcie z podpowiedzi - to naprawdę żaden wstyd, chodzi przecież o dobrą zabawę. Najlepiej nie czekajcie z tym do ostatniej chwili - często jest to jakiś drobiazg, który Wam umknął a potem ruszycie z lawiną pomysłów na rozwikłanie pozostałych zagadek. 

Poza tym wyluzujcie się i… bawcie się dobrze. To naprawdę świetna rozwywka.


Udostępnij:

6 komentarzy:

 1. U mnie w Katowicach jest kilka takich miejsc, nie wiem czy to nowa moda, czy ludziom znudziły się galerie handlowe. inicjatywa wydaje się bardzo ciekawa, muszę chyba zebrać znajomych i się w końcu tam wybrać :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę że i jedno i drugie: i moda i znudzenie galeriami handlowymi. Ale zdecydowanie to popieram, o ile to ciekawsze i bardziej integrujące niż buszowanie po sklepach.

   Usuń
 2. Byliśmy zarówno w Alicji jak i Redrum - teraz planujemy Matrixa, a dzięki konkursowi na profilu Kłódki mamy 20% zniżki :-) zdecydowanie polecam tę formę rozrywki

  OdpowiedzUsuń
 3. W ogóle bym sobie uciekł z jakiegokolwiek pokoju, nie koniecznie w łodzi. Słyszałem że to świetna rozrywka i czas wreszcie chyba zarezerwować zabawę w swoich okolicach :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Koniecznie! Na stronie LockMe znajdziesz listę pokoi w wielu miastach Polski, do wyboru do koloru

   Usuń