22 maja 2016

Andy Warhol w Łodzi

Andy Warhol
Piotrkowska w Łodzi. Kiedyś jedyne reprezentacyjne miejsce – nawet nie warto było próbować skręcić kawałek dalej. Na szczęście to powoli  niepamięć – wokół Pietryny rozkwitają pięknie zaaranżowane podwórka pełne restauracji, kawiarni czy galerii. W jednej z takich niepozornych bram, na posesji pod numerem 114/116 znajduje się pięknie odrestaurowany budynek a w nim Atlas Sztuki – miejsce, które przez tygodnik Polityka wielokrotnie zostało uznane za najlepszą prywatną galerię sztuki w Polsce.

Galeria działa od 2003 roku i przez lata przewinęło się przez jej progi kilkudziesięciu światowej sławy artystów. Dość by wymienić kilku jak David Lynch, Roman Opałka czy Wojciech Wieteska. Obecnie do 5 czerwca możecie zobaczyć tam dzieła takich mistrzów jak Andy Warhol, J.M Basquiar, Monica Bonvicini czy Steve McQueen.  Takie tuzy w jednym miejscu – to nie lada gratka, nie możecie tego przegapić.

Andy Warhol w Łodzi

Wystawa to prywatna kolekcja Eriki Hoffmann-Koenige, która po raz pierwszy zdecydowała się pokazać ją poza granicami Niemiec. Jest przedstawiona surowo – zostaje zaprezentowany jedynie tytuł i autor dzieła. Właścicielka wychodzi z założenia, że w sztuce słowa są zbędne – musi ona obronić się sama poprzez brzmienie, teksturę czy przestrzeń, w której jest umieszczona. I… ma rację. Wystawa jest niewielka – zwiedzanie zajmie Wam od 15 do 40 minut. Ale gwarantuję, że będzie to świetnie spędzony czas.
Andy Warhol


Informacje praktyczne:

Galeria Altlas Sztuki

Adres: Łódź, ul. Piotrkowska 114/116

Galeria czynna jest od wtorku do piątku od 11 do 20 a w weekendy od 11 do 17.

Wstęp jest darmowy. 

Wystawa Eriki Hoffmann-Koenige trwa do 5 czerwca. 
Udostępnij:

0 komentarze:

Prześlij komentarz