6 grudnia 2018

Co kupić dziecku na święta czyli trzy książki dla dzieci inne niż wszystkie.

prezenty dla dzieci


Podobno książka to najlepszy prezent od Świętego Mikołaja. Szczerze mówiąc – nie wiem. Ja zawsze marzyłam o domku dla Barbie albo o Barbie syrence. No ale dostawałam książki, o lalkach nie było mowy i wyrosłam na mola. Podobno mogło być gorzej, ale nie jestem tego taka pewna 😉
A mówiąc serio – dlaczego warto inwestować w książki dla dzieci? Bo to właśnie dzięki właściwie skonstruowanej opowieści można najłatwiej dotrzeć do swojej pociechy. Czytanie a potem rozmawianie o bajkach pomaga nie tylko zbudować relacje ale również wspiera rozwój psychiczny młodych ludzi. Bajki zmniejszają lęki, kształtują właściwe wzorce zachowań, rozwijają wyobraźnię i pokazują, jak komunikować własne emocje.
Ja osobiście najbardziej lubię klasykę – do moich ulubionych należą baśnie H.CH. Andersena. Jeżeli jednak chcecie coś bardziej nowoczesnego – przedstawiam trzy propozycje, na które warto zwrócić uwagę. Ja również sprezentowałam je dzieciakom w mojej rodzinie i jestem zachwycona.

"Listy od... 2" Katarzyna Ryrych


Rok temu na liście książek, które proponuję jako prezentyświąteczne w kategorii "książki dla dzieci" pojawiła się „Listy od…” Katarzyny Ryrych. O tej pozycji możecie przeczytać tutaj. W tym roku ukazała się kontynuacja tej bajki.
Nie spotkacie tu Św. Mikołaja z brodą i dużym brzuchem.Będzie za to Majk, współczesny Św. Mikołaj na motocyklu i w skórze. Tym razem w opowieści wakacje trwają w najlepsze, ale przecież o dobrych uczynkach warto pamiętać przez cały rok, nie tylko przed Wigilią…
Dzięki Majkowi dwaj chłopcy  - Linus i Rudolf, przeżywają mnóstwo niezwykłych przygód. Lubię tę serię, ponieważ jest napisana bez patosu i sztucznego dydaktyzmu. Jest w niej dużo sytuacji, z którymi spotykamy się na co dzień – także kłótnie i „fochy” w rodzinie. No i na szczęście ogromna dawka poczucia humoru.

Kupując tę książkę  - pomagacie. Cały zysk z jej sprzedaży EMPIK przekazuje fundacji Zaczytani.org na wsparcie projektu bajkoterapii w domach dziecka. 

książki dla dzieci
"List od...2" Katarzyna Ryrych

Wydawnictwo: Wilga
                                              
Liczba Stron:    118

Kategoria:          dla dzieciMagia Mojego Imienia

Każde imię jest wyjątkowe, każda literka niesie za sobą jakąś niezwykłą cechę.
Magia Mojego Imienia to historia dopasowana do każdego dziecka. Na stronie internetowej podajesz imię i płeć osoby, której chcesz dać prezent a następnie możesz przejrzeć i przeczytać całą bajkę. Będzie to historia wróżki, która zabiera małą dziewczynkę lub chłopca w podróż, aby poznało znaczenie swojego imienia.
Ja sprezentowałam tę książkę na chrzciny małej Laurce. Laura jest

 L - Lojalna
A - Aktywna
U - Urocza
R - Radosna
A - Ambitna.

Książki są przepięknie wydane – kolorowe, w twardej oprawie, na dobrej jakości papierze. Dodatkowo możesz zamówić osobistą dedykację, która będzie wydrukowana na pierwszej stronie. Jedyny minus – zamówienie idzie bardzo długo, około trzech tygodni. Jeżeli chcesz zdążyć przed Świętami – musisz zamówić ją przed 9 grudnia

Książkę zamówisz tu

magia mojego imienia
Grafika ze strony www.magiamojeimienia.com

Jestem w bajce

„Jestem w bajce” to kolejna propozycja spersonalizowanej książki dla dzieci. To prezent idealny dla dzieci w wieku od 3 do nawet 10 lat.  Jak twierdzą psychologowie dziecięcy, na których powołują się autorzy strony – tego typu historie rozwijają poczucie sprawczości i dodają pewności siebie na zasadzie: „udało mi się w bajce, uda mi się również w prawdziwym życiu”.
Jak to działa i na czym polega personalizacja? To bardzo proste. Podajesz imię dziecka, wgrywasz zdjęcie i wybierasz jedną z dziewięciu dostępnych przygód. Dla rodzeństwa są również opcje bajki z dwójką bohaterów.
Ja zamówiłam dwie – dla mojego synka bajkę o „Juju strażaku, który ratuje zabawki” a dla sześcioletniej chrześnicy bajkę o „Natalce we Wróżkolandii”. Na zamówienie czeka się około 10 dni, chyba że dopłacisz za przesyłkę ekspresową, wtedy możesz ją otrzymać już po trzech dniach.
Książkę możesz zamówić tutaj

Spersonalizowane książki dla dzieci
Grafika ze strony www.jestemwbajce.pl
A jak wasze zakupy świąteczne? Czy wasze pociechy mają już ulubionych bohaterów książkowych lub ulubione serie wydawnicze? Daj znać w komentarzu. 

Udostępnij:

0 komentarze:

Prześlij komentarz