12 listopada 2016

Szkielet w zatoce, czyli Ove Logmansbo jako nowy Jo Nesbo


Jeżeli tak jak ja uwielbiasz JoNesbo i cykl z Harrym Hole i zagryzając paznokcie wyglądasz na marzec 2017, kiedy to ma ukazać się ostatnia książka z serii, mam coś, co osłodzi te długie miesiące oczekiwania. Poznaj Ove Logmansbo i jego nowy cykl „Z Wysp Owczych”.

Do tej pory w serii ukazały się dwie książki: „Enklawa” i „Połów”. Są ze sobą ściśle powiązane, dlatego warto przeczytać obie, koniecznie po kolei. Główną bohaterką jest policjantka Katrine Ellegaard i Hallbjorn Olsen, z którym łączy ją znajomość tak namiętna jak i burzliwa i niebezpieczna…

Te pozycje to wybuchowa mieszanka wszystkiego, co najlepsze w kryminałach. Mamy więc mroczny klimat i tajemniczy szkielet jak u Simona Becketta, zamkniętą społeczność, w której wszyscy się znają  jak u Agathy Christie i świetne połączenie wątku kryminalnego z obyczajowym jak u Jo Nesbo. To zdecydowanie jedna z lepszych lektur tego gatunku, jakie wpadły mi ostatnio w ręce.Akcja dzieje się na Wyspach Owczych – niewielkim archipelagu oficjalnie zależnym od Danii. Farerom, bo tak nazywają się mieszkańcy tego terenu, trudno jednak uznać to poddaństwo i w głębi duszy czują się oddzielnym państewkiem. Jest to najbezpieczniejszy teren na świecie – w ciągu ostatnich 30 lat popełniono tam tylko jedno morderstwo. Jednak dla Logmansbo nie ma to znaczenia…

Z ciekawostek - sam Ove Logmansbo jest pół Polakiem, pół Farerem. Choć całe dzieciństwo spędził na Wyspach Owczych, biegle mówi w naszym języku. Ponieważ na Wyspach publikuje się bardzo niewiele książek, serię napisał i wydał właśnie po polsku, co jest dodatkowym atutem.

Zakończenie „Połowu” rodzi nadzieję na kolejne książki serii, na które na pewno będę polować. A tymczasem byle do marca, do spotkania z Harrym. 


Za możliwość zapoznania się z lekturą dziękuję Wydawnictwu Dolnośląskiemu. 

"Enklawa"         Ove Logmansbo

Wydawnictwo:  Wydawnictwo Dolnośląskie

Liczba Stron:    400

Kategoria:         Kryminał
Enklawa [Ove Løgmansbø]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE


"Połów"         Ove Logmansbo

Wydawnictwo:  Wydawnictwo Dolnośląskie

Liczba Stron:    416

Kategoria:         Kryminał


Udostępnij:

0 komentarze:

Prześlij komentarz