1 grudnia 2016

Książki, które sprawdzą się pod choinką


Nadszedł grudzień, do Gwiazdki coraz bliżej, a pod choinką póki co pusto. Jeżeli tak jak ja wciąż zastanawiasz się, co kupić znajomym lub rodzinie na Święta – dzisiejszy wpis jest dla Ciebie. Uwaga, to nie tylko prezenty dla tych, którzy kochają czytać. Są tu pozycje dla baaardzo różnych typów osób. To co je łączy, to ładne wydanie i oryginalność. Zresztą, zobacz.

Dla mamy, która kocha kryminały: 

„Połów” Ove Logmansbo


Ove LogmansboJeżeli Twoja mama, tata czy ktokolwiek bliski uwielbia kryminały a przeczytał już wszystko Camilli Lackberg, Jo Nesbo, Simona Becketta, Agathy Christie i już nie wie za co się zabrać – podrzuć jej/jemu nową serię z Wysp Owczych. Jest tajemnica, ciekawy wątek obyczajowy i na pewno będzie ciąg dalszy, więc prezent na dzień matki też już możesz uważać za znaleziony.


Dla taty, który uwielbia chodzić po górach


„No i na co Ci te góry”. Anna Lichota 


Anna LichotaTo jedna z najlepszych książek, jakie przeczytałam w tym roku. Na pewno pierwsza piątka. Opowieść Anny Lichoty o zdobywaniu kolejnych szczytów korony ziemi pokazuje, że chcieć to móc. Może nie każdy z nas zdobędzie ośmiotysięcznik, ale dla każdego Mount Everest może być czymś innym, prawda? Najcenniejsze w tej książce, oprócz bardzo ciekawych technicznych szczegółów wypraw, są przemyślenia autorki na temat wpływu gór na jej charakter. To książka także dla wielbicieli psychologii.

Kupisz tu:

Dla siostry, która marzy o podróżach


„Bez Bagażu” Clara Bensen 

Clara Bensen
Chciałbym gdzieś pojechać, ale… nie mam pieniędzy, nie mam urlopu, boję się, że nie poradzę sobie w obcym miejscu. Masz wokół siebie takie osoby? Ta książka to świetna motywacja do działania.

Kupisz tu:
Dla brata -  imprezowicza: 


"Przepisy na proste drinki." Agnieszka Skupieńska 

Agnieszka Skupieńska
Najlepsza na rynku książka z przepisami na drinki. Receptury są banalnie proste, tanie w wykonaniu i bardzo smaczne. Strzałem w 10. jest wydanie książki w formie laminowanego, poręcznie zapakowanego wachlarzyka, który można zabrać na każdą imprezę bez obawy, że się zniszczy.

Kupisz tu:


Dla zabieganej przyjaciółki:


 „Jestem tu i teraz. Projekt mindfulness.” Alexandra Frey, Autumn Totton

Alexandra Frey, Autumn Totton
Albo dla kolegi zagubionego w pogoni za karierą. Idelna na świąteczny czas, kiedy mamy chwilę, aby się zatrzymać i zastanowić, dokąd właściwie tak pędzimy. Zamiast długich rozdziałów mamy tu serię praktycznych ćwiczeń dla ducha i umysłu. Książka uspokaja i relaksuje. Sprawdziłam na sobie.

Kupisz tu:


Dla kumpla, który lubi dobre reportaże: 

„Beksińcy. Portret podwójny.”  Magdalena Grzebałtowska 

Magdalena Grzebałtowska
Kolejna z książek, które na pewno znajdą się w 5 piątce najlepszych przeczytanych w tym roku. Mistrzowsko ujęty życiorys dwóch niezwykłych mężczyzn: Zdzisława i Tomasza Beksińskich. Do tego fantastyczne wydanie wzbogacone zdjęciami z rodzinnych albumów oraz fotografiami obrazów. Pozycja obowiązkowa, najlepiej w pakiecie z filmem „Ostatnia rodzina”.

Kupisz tu:


Dla każdego: Meik WikingTo pięknie wydany przepis na radość, spokój i domowe ciepło. Od tej książki aż pachnie choinką i świątecznymi przysmakami. Do tego miły koc, ładny kubek i idealny prezent gotowy.

Kupisz tu: 

Pod każdym z wpisów znajdziesz link do najtańszych sklepów internetowych, w których dostaniesz daną pozycję. To o wiele wygodniejsza forma zakupów niż strata czasu w kolejkach. Mam nadzieję, że choć trochę ułatwiłam Ci zadanie. Znalazłeś coś interesującego?Udostępnij:

0 komentarze:

Prześlij komentarz