11 stycznia 2018

Trzy powieści kryminalne na ferie zimowe


Tak – to już ten moment. Wiem, że wśród czytelników bloga jest wielu fanów kryminałów, więc takie posty pojawiają się raz na jakiś czas, specjalnie dla Was. Dzisiaj trzy kompletnie różne książki detektywistyczne – każdy znajdzie coś dla siebie. 


Kryminał prosto z sali sądowej

Zaczyna się jak u Hitchocka – bardzo mocnym uderzeniem. A potem jest tylko lepiej. W klasie Mai Norberg dochodzi do strzelaniny. Gdy opada i do klasy wpada policja okazuje się, że masakrę przeżyła tylko ona. Czy jest odpowiedzialna za tę zbrodnię?

Książka przedstawia proces dziewczyny – argumenty prokuratora, obrońcy i przemyślenia samej nastolatki. Kawałek po kawałku poznajemy wydarzenia, które doprowadziły do tragicznego finału. A jaki będzie koniec? Winna czy nie?

Malin Persson Golito
"Ruchome piaski" Malin Persson Golito

Wydawnictwo:  Czarna Owca

Tłumaczenie:     Wojciech Łygaś
                                               
Liczba Stron:     456

Kategoria:          kryminał


Ruchome piaski [Malin Persson-Giolito]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE

Klasyczny kryminał cosy

„Zbrodnia nad urwiskiem”, czyli klasyczny kryminał typu cosy. Akcja dzieje się w małej irlandzkiej wiosce, gdzie Szymon Solański – detektyw amator, jego eks dziewczyna i… jego pies próbują wyśledzić mordercę Polki, która sprzątała tam w jednym z hotelików. Ograniczona liczba podejrzanych, tajemnicza historia rodzinna z przeszłości i deszczowa pogoda tworzą specyficzny klimat.

Książka jest o tyle ciekawa, że od czasu do czasu narratorem jest wspomniany wcześniej Gucio, czyli pies Solańskiego. Intryga dość prosta, język momentami infantylny, ale czyta się szybko. Polecam fanom Joanny Chmielewskiej, zwłaszcza tym w wieku szkolnym. 

Marta Matyszczak
"Zbrodnia nad urwiskiem" Marta Matyszczak

Wydawnictwo:  Wydawnictwo Dolnośląskie
                                               
Liczba Stron:     296


Kategoria:          kryminałZbrodnia nad urwiskiem [Marta Matyszczak]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE

Kryminał i dobry thriller w jednym

Młody chłopak zostaje odnaleziony w lesie z odciętą głową. Jego morderca błąka się po lesie, złapany w końcu przez policję ucieka i… również zostaje zamordowany. Kto zatem jest tu mordercą a kto ofiarą?
Sporo wątków początkowo może namieszać nam w głowie, ale kiedy już zacznie się to wszystko układać to wciąga bez reszty. Do łyknięcia w jeden, góra dwa dni. A zakończenie jest jak w dobrym thrillerze. 

Liselotte Roll
"Na kogo wypadnie, na tego śmierć" Liselotte Roll

Wydawnictwo:  Czarna Owca

Tłumaczenie:     Emilia Fabisiak
                                               
Liczba Stron:     424

Kategoria:          kryminał


Na kogo wypadnie, na tego śmierć [Liselotte Roll]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE

I jak, znalazłeś coś dla siebie?

Udostępnij:

0 komentarze:

Prześlij komentarz