8 marca 2018

Książka dla kobiet gotowych na sukces8 marca – „Dzień Kobiet”, w Polsce wciąż obchodzony ze szczególną pompą. Z tej okazji lektura nietypowa  - „Poradnik savoir-vivre dla kobiet gotowych na sukces z klasą” – taki jest podtytuł książki Marii Pierzchały pt: „Czółenka czy szpilki”. Czy może być lepsza lektura do polecania na blogu z okazji dnia kobiet? Ja w każdym razie lepszej nie znalazłam.

Kim właściwie jest „kobieta z klasą”, „dama”? Czy powinna być posągowa, dystyngowana i nieokazująca emocji  ze sznurem pereł na szyi? A może jest to dziewczyna, która „leży i pachnie” i pozwala aby wszyscy  biegali wokół niej? Czy może dama może być kobietą z krwi i kości, która pije, pali i zdarza jej się zakląć?

Do mnie najbardziej przemawia definicja Marii Pierzchały z eBooka Nie ma nic nudnego w byciu damą! Mini przewodnik savoir – vivre i etykiety biznesu dla nowoczesnych kobiet”, która brzmi: „Dama to osoba, w której towarzystwie chce się przebywać” (e-book jest darmowy i możesz pobrać go stąd). Dalej autorka wymienia kilka kluczowych cech, jak: niezależność, obycie towarzyskie, empatia, poczucie humoru i inteligencja. Nie ma nic o perłach ani powściągliwości w okazywaniu emocji.

Książka „Czółenka czy szpilki” to nie typ poradnika, który będzie ci mówił, jak masz myśleć albo jaki powinnaś mieć charakter. To lektura, która pokaże Ci, jak zachować się z klasą w sytuacjach biznesowych i prywatnych nie tracąc jednocześnie nic ze swojej osobowości czy temperamentu.
Dowiesz się na przykład, czy na podczas oficjalnych spotkań zawsze i każdemu wypada podać rękę (to wcale nie jest takie oczywiste), jak zachować się w firmie wobec ortodoksyjnych Muzułmanów lub Żydów, aby ich nie urazić lub kiedy wręczyć wizytówkę.

To także zestaw bardzo życiowych porad, jak np. co zrobić kiedy złośliwa koleżanka z biura rozpowiada o nas plotki, czy wypada wysłać szefowi zaproszenie do znajomych na Facebooku lub jak się zachować gdy twój przełożony jest… psychopatą.

„Czółenka czy szpilki” to pozycja, którą powinna przeczytać każda dziewczyna.  Dlaczego? Bo to książka, która daje to, czego nam kobietom brakuje najbardziej – pewność siebie. Uczy jak poruszać się z wdziękiem po świecie biznesu ale i w codziennym życiu.  To garść drobnych wskazówek, które sprawią, że zawsze będziesz szła przez siebie z podniesioną głową.  A o to przecież chodzi.


Maria Pierzchała
"Czółenka czy szpilki" Maria Pierzchała


Wydawnictwo:  Adam Marszałek
                                              
Liczba Stron:    165

Kategoria:         poradnik


Udostępnij:

0 komentarze:

Prześlij komentarz