24 maja 2021

Cztery książki, które pokocha Twoje dziecko

 


Dzień dziecka zbliża się wielkimi krokami. Jeżeli rozważasz jako prezent książkę, niech to będzie coś zupełnie wyjątkowego. Kiedyś już pisałam o personalizowanych książeczkach, w których dziecko samo może być głównym bohaterem lub odkryć magię swojego imienia. Te pozycje znajdziesz tutaj   – jeżeli jeszcze nie masz ich w swoim zbiorze, gorąco polecam.

Jeżeli jednak te pozycje masz już na swojej półce, spróbujmy czegoś jeszcze innego. Oto kilka zupełnie wyjątkowych papierowych skarbów, które zachwyciły moje dzieci.

„Wszyscy się liczą” Kristin Roskifte"Wszyscy się liczą" to przepiękna lektura, która uczy nie tylko liczenia, ale i wrażliwości, uważności i rozpoznawania emocji. Nie ma tu wiele tekstu, ale jest wiele historii. Każda strona to okazja do poznania jakiejś liczby oraz snucia opowieści o ludziach na obrazku.
Przykład?  „50 osób w centrum handlowym. Jedna z nich ma wielkie marzenia. Jedna boi się, że zbankrutuje. Dwie osoby planują ważną uroczystość”.
Jak widzicie, to nie tylko klasyczna wyszukiwanka, ale także pretekst do dłuższej rozmowy z dzieckiem. Tematy podsuwane przez autorkę nie zawsze są łatwe, ale zawsze ciekawe, rozwijające i inspirujące. 

"Wszyscy się liczą" , Kristin Roskifte

Tłumaczenie:  Milena Skoczko

Wydawnictwo: Dwie Siostry

Liczba Stron:    58

Kategoria:        literatura dziecięca


 „Wyprawa Shackletona” William GrillCoś w sam raz dla chłopców i dziewcząt, którzy właśnie wyrastają z „Muminków” i „Czarnoksiężnika z Krainy Oz”, ale Juliusz Verne to jeszcze dla nich za wysokie progi. „Wyprawa Shackletona” to oparta na faktach opowieść o podróżniku, który postanowił zbadać serce Antarktydy.
Historia ekspedycji jest pełna przygód i niebezpieczeństw, ale przede wszystkim jest to świadectwo ogromnej wytrwałości i odwagi.
To, co wyróżnia tę książkę spośród innych na rynku to ilustracje. Książka jest w formacie A4, ma twardą oprawę a ilustracje to nie zwykłe obrazki a rozkładówki zajmujące cały arkusz. Są przejmujące i dodają smaku opowieści.
Co ważne, „Wyprawa Shackletona” to najlepsza książka ilustrowana wg „New York Timesa”. Zdobyła również nagrodę AOI dla najlepszego debiutu w kategorii Ilustracja.

"Wyprawa Shackletona" , William Grill

Tłumaczenie:  Agata Napiórska

Wydawnictwo: Kultura Gniewu

Liczba Stron:    72

Kategoria:        literatura dziecięcaOprócz tego polecam książeczki  z zadaniami dla młodszych i starszych dzieci, które lubią wyklejanki, kolorowanki, labirynty. Te książki nie tylko uczą liter i cyferek, ale także pomagają zwalczyć roztrzepanie i wspierają koncentrację. Takich pozycji znajdziesz na rynku mnóstwo. U mnie w domu ostatnio królują te dwie:

„Trening super koncentracji dla dzieci” P. Mechło , M. Karpińska„Trening super koncentracji dla dzieci” to książka napisana przez Paulinę Mechło – psycholog specjalizującą się w ćwiczeniu dziecięcej pamięci i koncentracji oraz Magdalenę Karpińską – grafikiem ze specjalizacją animacja.

W wyniku współpracy powstała wartościowa książka, która poprzez zabawę rozwijają spostrzegawczość, wzmacniają pamięć, ćwiczą koncentrację i kreatywność. Okazuje się, że mózg można wytrenować tak samo jak bicepsy na siłowni. A im wcześniej zaczniemy – tym lepsze będą efekty. 

"Trening super koncentracji dla dzieci" , P. Mechło, M. Karpińska

Wydawnictwo: Sensus

Liczba Stron:    128

Kategoria:        dla dzieci"Biedronka Pi" Agata KrólakPropozycja dla trochę młodszych bystrzaków. Naklejki, kolorowanki, pierwsze spotkanie z figurami geometrycznymi i liczenie aż do trzech! To propozycja dla ciekawych życia trzylatków, którzy będą mogli poćwiczyć logiczne myślenie, koncentrację, umiejętności grafomotoryczne a przy tym świetnie się bawić. 

"Biedronka Pi" , Agata Królak

Wydawnictwo: Dwie siostry

Liczba Stron:    46

Kategoria:        dla dzieci


A jeśli chcecie poznać książeczki, dzięki którym zrealizowałam wyzwanie "Przeczytam 52 razy tę samą książkę w 2021 roku" to zajrzyjcie na mój Instagram, gdzie Leonard pokazuje trzy swoje ukochane książeczki z serii o śwince Malince i słoniu Leonie. Nie możecie tego przegapić. Link tu
Udostępnij:

1 komentarz:

  1. Playing free online roulette video games is also be|can be} nice for training your technique and honing your expertise before making 카지노사이트 any bets online. Live vendor roulettegives you the benefit and thrill of online gaming however with the enjoyable and interaction of a real life croupier. You can work together with the human vendor who’ll ready to|be succesful of|have the ability to} hear you and respond again.

    OdpowiedzUsuń