29 kwietnia 2018

Trzy thrillery i jeden kryminał idealne na majówkę


Majówka – najbardziej leniwy czas w roku. Żadnych świątecznych zakupów, przygotowań, sprzątania. Jedynie czyste lenistwo. To również idealny moment, by nadrobić zaległości książkowe. Jeżeli jesteście fanami kryminałów, thrillerów lub sensacji, mam dla was cztery propozycje nie do odrzucenia.

Macbeth, Jo Nesbo 

Jo Nesbo
"Macbeth", Jo Nesbo

Wydawnictwo:  Wydawnictwo Dolnośląskie

Tłumaczenie:    Iwona Zimnicka

Liczba Stron:    480

Kategoria:         thrillerW 2016 roku przypadała czterechsetna rocznica śmierci Williama Szekspira. Z tej okazji brytyjski wydawca – Hogarth Press – poprosił światowej sławy pisarzy o napisanie na nowo historii stworzonych przez wielkiego dramaturga. W projekcie brali udział m.in. Margaret Atwood (o jej „Opowieści podręcznej” pisałam tutaj), Anne Tyler a także mój ukochany Jo Nesbo. Jemu przypadło opowiedzenie współczesnej historii Macbetha. I zrobił to po mistrzowsku.

Przypominające atmosferą Gotham City miasto  - pełne przestępców, skorumpowanych policjantów, narkotyków, kasyn. I tylko kilku nielicznych „dobrych”, w tym m.in. Macbeth - policjant, który po udanej akcji przeciwko gangowi narkotykowemu pnie się po szczeblach kariery. Jednak tak jak i u Szekspira, funkcjonariuszem zaczyna rządzić ambicja. Słaby, łatwo poddaje się wpływom szalonej Lady…

Jest mrocznie, dramatycznie i arcyciekawie. I choć znając sztukę sprzed czterech wieków możemy łatwo domyśleć się zakończenia i tak książka wciąga od pierwszej do ostatniej strony.

Macbeth [Jo Nesbo]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE

Czwarta Małpa, J.D. Barker


J.D. Barker

"Czwarta małpa", J. D. Barker

Wydawnictwo:  Czarna Owca

Tłumaczenie:    Agnieszka Wyszogrodzka-Gaik

Liczba Stron:    432

Kategoria:         thrillerRzadko zdarza się, by kryminał lub thriller spodobał mi się tak bardzo, bym oceniła go na maksimum gwiazdek. Kojarzę tylko kilka książek Agathy Christie i Jo Nesbo, którym dałabym taką ocenę. Ta jest kolejna.


Książka zaczyna się nietypowo, bo od… złapania seryjnego mordercy. Może „złapanie” to zbyt wielkie słowo – mężczyzna ginie bowiem pod kołami autobusu. Policjanci znajdują przy nim pamiętnik, który pozwoli im zrozumieć pokrętny sposób myślenia psychopaty i zakończyć trwającą od kilku lat grę. Ale czy na pewno?

Jeżeli podobnie jak ja uważacie film „Siedem” lub „Milczenie owiec” za jedne z najlepszych thrillerów w historii Hollywood – koniecznie sięgnijcie po tę książkę. Ten sam ciemny klimat i genialny mistrz zła. Bardzo polecam.

Czwarta małpa [J. D. Baker]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE
Śmierć w Chateau Bremont, M.L. Longworth


M.L. Longworth

"Śmierć w chateau Bremont", M.L. Longworth

Wydawnictwo:  Smak słowa

Tłumaczenie:    Anna Krochmal

Liczba Stron:    340

Kategoria:         kryminał


Króciutka i lekka książeczka, do łyknięcia w jeden wieczór.

Sprawny fizycznie, uprawiający wspinaczkę mężczyzna wypada przed okno swojego Chateau. Ze strychu posiadłości ginie również tajemnicza zawartość pewnej starej walizki. Do tego paragon na dwie brioszki sprzed kilkudziesięciu lat – to wszystko co ma policja usiłując rozwiązać zagadkę morderstwa.

Cannes, hazard, rosyjska mafia – jeżeli lubisz takie klimaty to zdecydowanie odnajdziesz w tej pozycji coś dla siebie a detektywi  Verlaque i Bonnet jeszcze nie raz zagoszczą w twoim domu.

Verlaque i Bonnet na tropie Tom 1: Śmierć w Château Bremont [M. L. Longworth]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE
Znajdź mnie, J.S. Monroe

J.S. Monroe
"Znajdź mnie", J. S. Monroe

Wydawnictwo:  W.A.B.

Tłumaczenie:    Agnieszka Walulik

Liczba Stron:    448

Kategoria:         thrillerPewnego dnia siedząc z dziećmi w przychodni u lekarza dostałam smsa o następującej treści:


Jak byś na taką wiadomość zareagował? Mnie na początku trochę zaintrygowała, sprawdziłam że numer nie należy do tych, które należy blokować i... przy dwójce dzieci szybko o nim zapomniałam. Kilka godzin później sprawa się wyjaśniła – to wiadomość od wydawnictwa zapowiadająca nową książkę.

Zaczyna się jak u Cobena – Rosa, dziewczyna Jara 5 lat temu popełniła samobójstwo skacząc z klifu. Jednak jej ciała nigdy nie odnaleziono. I nagle, on przypadkowo dostrzega ją w metrze… Ale Cobenowski klimat utrzymuje się tylko przez pierwsze dwa rozdziały, dalej jest zupełnie inaczej. Oprócz przygód Jara rozgrywających się na bieżąco czytamy również dwa pamiętniki. W pewnym momencie nie wiesz już co jest prawdą a co zwykłą manipulacją…

Służby specjalne, eksperymenty naukowe i końcówka jak z taniej sensacji klasy B. Idealne na luźny piątkowy wieczór.

Znajdź mnie [J.S. Monroe]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE


Mam nadzieję, że wśród tych propozycji znajdziesz coś dla siebie. A może już wybrałeś co będziesz czytał przez najbliższe dni? Napisz co to będzie.
Udostępnij:

0 komentarze:

Prześlij komentarz